Все продукты
-
части пльк запасные
-
Изогнуто части Невады
-
Модуль АББ
-
ПЛК ИКС Триплекс
-
пльк Дженерал Электрик
-
ДКС Триконекс
-
Части Хониуэлл запасные
-
модуль воодвард
-
Эмерсон Эпро
-
Модули Алена Брэдли
-
ДКС перепада в Эмерсон
-
Части Шнайдер электрические
-
части фоксборо
-
Овация Вестингауза
-
модуль йокогава
-
Модуль Бачманн
-
ПЛК Хима
-
модуль siemens
-
Модуль БР
-
части дкс запасные
-
МЭГТ ВБМ
-
Venable Instruments
-
RahmatНаши самые лучшие поставщик и друг Браун Luo, спасибо для ее любезного обслуживания! Мы почетность объединить с такой хорошей компанией! -
Линда ВеличоваМы сотрудничаем с компанией Sumset International Trading Co., Limited многие годы. Они наши хорошие партнеры и всегда предлагают лучшую цену и любезное обслуживание! -
Мухаммед ХанКомпания Sumset International Trading Co., Limited является надежным партнером, мы импортируем товары из нее. Получая качественные продукты и своевременный сервис.
IS200ESYSH1A GE EX2100e System Interface I/O Board
| Место происхождения | США |
|---|---|
| Фирменное наименование | GE |
| Сертификация | Certificate of Origin |
| Номер модели | ИС200ЕСЫШ1А |
| Документ | Mark VIe and Mark VIeS.pdf |
| Количество мин заказа | 1 шт. |
| Цена | $6000 |
| Упаковывая детали | Оригинальная упаковка коробки |
| Время доставки | 5-7 дней |
| Условия оплаты | Т/Т |
| Поставка способности | 1-99 шт/3-5 дней |
Подробная информация о продукте
| Бренд | GE | Номер модуля | ИС200ЕСЫШ1А |
|---|---|---|---|
| Каталог | Ex2100e | Цена продажи | $6000 |
| Состояние | В наличии | Источник | США |
| Время выполнения | 3-5 рабочих дней | Гарантия | 1 год |
| Масса | 1 кг |
Характер продукции
IS200ESYSH1A GE EX2100e System Interface I/O Board
The IS200ESYSH1A is a system interface board designed by General Electric (GE) for the EX2100e excitation control system. As a core interface component, this model effectively connects the excitation controller to field devices such as generator PT/CTs, DCS, and trip circuits, making it an indispensable key interface component in large gas turbine excitation systems.
Technical Specifications
- Board Description: Excitation Control System I/O Interface Module
- Board Type: TMR System I/O, Generator Power Sampling Interface Board
- Group: H1
- Operating temperature: -40°C to +70°C
- Ambient humidity: 5% to 95% RH (non-condensing)
- Sub-board Interface: Supports HSSL/HSLA expansion terminal boards
Installation and Maintenance Precautions
- The polarity of the PT/CT connections must be correct; reverse connections will result in measurement errors and may even trigger false protection trips.
- The module supports the EX2100e system; interface definitions may differ from those of earlier EX2100 systems. Verify that the system versions are compatible before installation.
- It is recommended to store the board in an anti-static storage case and to handle and use it under the recommended environmental conditions.
Case Study
At an industrial park, the excitation cabinet of a private power plant was installed near the generator unit. Strong electromagnetic interference at the site caused frequent data packet loss in the older-generation communication cards. Subsequently, the industrial park installed the IS200ESYSH1A. Thanks to its triple electrical isolation design (≥1.5 kVdc) and built-in isolation transformer, this card successfully blocked electromagnetic crosstalk, ensuring stable data transmission.
Product Details
| Brand Name | General Electric |
| Model | IS200ESYSH1A |
| Catalog | EX2100e |
| Gross Weight/Shipping Weight | 2.2 lbs / 35.2 oz / 1kg |
| Packing Size | 16cm x 16 cm x 12 cm |
| Country of Origin | USA |
| HS Code | 8537101190 |
| Lead Time | In Stock |
| Shipping Port | Xiamen |
| Payment | T/T |
| Sales Price | $6000 |
| Warranty | 12 months |
| Lead Time | 3-5 work days |
| Courier Partners | DHL, UPS, TNT, FedEx and EMS |
Recommended Products
DS200ACNAG1A
IS200AEADH1ACA
DS200ADGIH1A
IS200AEBMG1AFB
DS200ADG1H1AAA
IS200AEGIH1BBR2
DS200ADGIH1AAA
IS200AEPAH1AFD
DS200BDAAG1A
IS200ATBAG1BAA1
DS200CPCAG1A
IS200BAIAH1BEE
DS200CTBAG1A
IS200BICIH1ACA
DS200CTBAG1ACC
IS200BICIH1ADB
DS200CTBAG1ADD
IS200BICLH1AFD
DS200DACAG1ACD
IS200BICLH1AFF
Contact Information
Порекомендованные продукты

